Papeļu iela, Ikšķile

Privātmājas atjaunošana

Projekta mērķis: Klients uzrunāja 3D AD ar uzdevumu atjaunot viņa ģimenes māju, kas kalpojusi pēdējām 3 paaudzēm, kalpojot kā vasaras rezidence, vienlaicīgi izmitinot līdz pat 12 cilvēkiem. Klienta vēlmes bija vairākas, bet cauri visām vijās viens motīvs - padarīt šo ēku mūsdienīgāku, lietderīgāk izmantojot tās platības. Vēsturiski ēkas centra daļā ir izveidots liels plašs gaitenis, kas savieno visas telpas, bet tas nospieda pārējās telpas, padarot tās par maziem kambariem.

Veiktais darbs: Darbu apgrūtināja ēkas relatīvi sarežģītā konfigurācija un neparocīgais izkārtojums. Tapēc darbs sākās ar esošās ēkas konstrukciju izpēti, apzinot kas ir viegli maināms un kas neatņemams ēkas stabilitātes balsts. Pēc izpētes izstrādājām ēkas izmantošanas stratēģiju - apzinājām kas ēku apdzīvos, un kādas ir katra iemītnieka vajadzības. Izveidotā izmantošanas stratēģija ļāva atrast vispiemērotāko plānojumu, ļaujot upurēt lietas kas īpašniekiem ir mazsvarīgas, un izcelt tās, kas ir šķietami obligātas.

Gala rezultāts: Izveidotais risinājums sadala ēkas pielietošanu pa stāviem līdz ar paaudzēm. Izmantojot ēkas unikālo kalnā iesēdināto formu, pagrabstāvā, ar izeju uz pagalmu, izvietots vecākās paaudzes dzīvoklis, dodot iespēju ērtai piekļuvei, atdalītai dzīvošanai un vienlaikus vieglam saslēgumam ar 1. stāva koptelpu. 1. stāvā izvietota īpašnieku residence, ar lielu biroja telpu, plašu guļamistabu, privātu vannas istabu un lielu, ērtu apvienotu virtuves un dzīvojamās telpas zonu. 2. stāvs tiek nodots jaunākai paaudzei, paredzot tur 3 bērnistabas un kopēju telpu, kur bērni var izpausties gan individuāli, gan kopīgi, vienlaikus netraucējot 1. stāvā izmitināto vecāku sadzīvei. Papildus tika izstrādāta ēkas ārējā veidola sakārtošana, gan tehniski, gan arhitektoniski. Tika paredzēta ēkas siltināšana un jaunu tehnoloģisku risinājumu iebūve, kas paaugstinās ēkas energoefektivitāti, kā arī tika nomainīti visi logi, paredzot tiem smalku rūtojumu. Rūtojums palīz sasaistīt visus ēkas esošos dažādo izmēru logus vienā motīvā, un padara ēku vienotu un tradicionālāku.

Šim projektam tika izstrādāti arī interjera risinājumi. Ar tiem vari iepazīties spiežot ŠEIT.