PROJEKTI

Šie ir tikai daži no mūsu izpildītajiem projektiem, un mazs ieskats mūsu piedāvāto pakalpojumu klāstā:

Daudzdzīvokļu ēka Jelgavā

Projekta mērķis: izstrādāt kompaktu un ergonomisku trīsstāvu dzīvokļu ēku, kas būtu ekonomiska gan platībā, gan būvniecības izmaksās, gan lietošanas izmaksās, tajā pašā laikā piedāvātu elegantu un mūsdienīgu ēkas veidolu.

Veiktais darbs: Pēc klienta lūguma, 3D AD izstrādāja projekta vizuālo un plānojuma koncepciju, ar ko varētu uzrunāt gan potenciālos investorus, gan iespējamos topošos īpasniekus, projekta tālākai atttīstībai. Tika izstrādāts vizuāls materiāls kas parāda gan ēkas ārejo tēlu gan izskaidro tās iespējamo iekšejo plānojumu.

Gala rezultāts: Pasūtītāja vēlme tika izpildīta sasniedzot gan vēlamo vizuāli moderno ēkas veidolu, gan ekonomisku un ergonomisku risinājumu. Kā vienu no galvenajiem plus-punktiem, projekta koncepts ietver arī atvērtu plānojumu ar centrālu kāpņu telpu. Šāds plānojums ļauj lielu brīvību ēkas pārplānošanā, sadalīšanā un paplašināšanā, dodot lielāku izvēles brīvību visām iesaistītajām pusēm, sniedzot labāko gala variantu.

Ģimenes māja Mārupē

Projekta mērķis: Klients uzrunāja 3D AD ar vēlmi izstrādāt jaunbūves projektu, privātmājai Mārupē. Klienta vēlmes bija nodrošināt savai ģimenei ērtu un eleganti ēku, kas no āŗpuses būtu minimālistiski lakonsika, un neizlektu uz pārējo kaimiņu fona, kamēŗ iekšpusē telpas šķistu plašas un gaišas, ar visām nepieciešamajām funkcijām un stilistiski patīkamā noformējumā. Līdz ar to liels fokuss tika likts uz tieši interjera risinājumiem.

Veiktais darbs: Projekta ietvaros tika izstrādāti un klientam piedāvāti 5 dažādi plānojumi, no kuriem galā tika apvienoti un piekoriģēti divi no piedāvātajiem plānojumiem. Pēc plānojuma izvēles tika izstrādāts pilns projekts, tajā ietverot arhitektūras detalizāciju, interjera dizaina risinājumus, būvkonstrukcijas, visus iekšējos un ārējos inženiertīklu risinājumus, un visus pēc normatīvajiem aktiem nepieiciešamos dokumentus projekta veiksmīgai saskaņosanai vietējā būvvaldē. 

Gala rezultāts: Ēkā atrodas 16 telpas, kas aizņem kopējo platību 220 m2. Tās kopējais augstums sasniedz 7 metrus un veiksmīgi iesēžās apkārtējā kontekstā starp kaimiņu dzīvojāmajām ēkām. Virtuves un atpūtas zonā paverās augsti 4m griesti ar atsegtām jumta konstrukcijām, ļaujot uztvert ēkas uzbūvi no iekšpuses. Pirmajā stāvā atrodas viesu jeb TV istaba, sporta zāle un vannas istaba. Otrā stāva gaitenis savieno 3 atsevišķas guļamistabas un divas vannas istabas, no kurām vienā ieeja ir no galvenās guļamistabas. Visas mājas iekšējā apdare ir veidota gaišos toņos, kas ļauj vizuāli vēl paplašināt jau iespaidīgās telpas. 

Aizsargmols Ogrē

Projekta mērķis: 3D AD palīdzēja vizualizēt aizsargmola (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā, projektēšanas ieceri. Projekta mērķis ir Ogres pilsētas pielāgošana klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāko pastāvēšanu, veicot pretplūdu pasākumus. Projektā piedalījāmies tikai kā līdzdalībnieks galvenajam projektētājam, SIA "Meliorprojekts", kas izstradā visa veida hidrobūvju tehniskos projektus Latvijā. Tikām pieaicināti, lai izstrādātu 3D vizualizācijas, priekš vietējo iedzīvotāju prezentācijas, lai iedzīvotājiem būtu uzskatāmi un viegli saprotama projektā paredzēto darbu galējais rezultāts.

Veiktais darbs: Vizualizāciju izstrādē svarīgi panākt nevis tikai aptuvenu ideju par projekta galējo izskatu, bet gan tieši tās reprezentāciju, bildē attēlojot elementus pēc iespējas tuvāk gala rezultātam. Tādēļ mēs sadarbībā ar mūsu klientu, pievērsām īpasu uzanību katrai projektā norādītajai detaļai, lai vizualizētu precīzi to kas ir projektā, un kā projekts tiks īstenots dabā.

Gala rezultāts: Vizualizācijas tika izstrādātas pāris nedēļu laikā, klientam prezentējot vairākus skatus, no kuriem klients varēja izvēlēties sev tīkamās bildes. Jauna aizsargmola būvniecība mazinās hidraulisko pretestību Ogres upes lejastecē, gultnes piesērējumu, ledus sastrēgumus, krastu nobrukumu veidošanos un ūdens līmeņa celšanās iespējas.


Interjera projekts - Vannas istabai

Projekta mērķis: Šis ir īpašs projekts, ar to, ka tas tika veidots tā īpašniekam par to nezinot, jeb - tā bija viņa dzimšanas dienas dāvana. Projekta īpašniekam bija pāris idejas, kuras viņš bija izteicis ģimenes locekļiem, un vēlējās tās realizētas savā topošajā vannas istabā, taču koptēls pavisam vēl nebija skaidrs, kas padarīja vannas istabas būvdarbus netipiski izvilktus un ilgus. Tad nu radinieki nolēma uzdāvināt pārsteigumu, uzaicinot interjera diazaineri apkopot visas īpasnieka idejas un tās parādīt kā tās izskatītos, ja tiktu realizētas, dodot īpašniekam lielāku pārliecību par savām vēlmēm.

Veiktais darbs: Tā kā melnās sienas flīzes bija jau izvēlētas no pasūtītāja puses, pārējam interjeram bija jāpieskaņojas tām. Lai radītu omulīgu sajūtu tika individuāli izveidots izlietnes koka skapītis kopā ar spoguli, kurā rāmī tika iebūvēts LED apgaismojums. To papildinot, dušas kabīnes plauktos un virs vannas, tika izmantotas koka imitācijas flīzes, kuras arī tika akcentētas ar LED apgaismojumu. Baltā santehnika radīja telpā vienotības un elegances sajūtu, taču, lai neradītu pārlieku lielu kontrastu, pelēkās grīdas flīzes veidoja perfektu harmoniju.

Gala rezultāts: Kopējā vannas istaba rada mājīguma sajūtu, jo neskatoties uz to, ka melnā krāsa daudziem šķiet tumša un drēgna, tā spēj būt pavisam aicinoša un mājīgumu radoša, un pat ekskluzīvi eleganta, ja šādas flīzes apvieno kopā ar atbilstošām krāsām, toņiem un materiāliem.


Viesu māja Jūrmalā 

Projekta mērķis: Klients uzrunāja 3D AD, ar lūgumu atjaunot sava vectēva rokām celto ģimenes māju Jūrmalā. Ēkas atjaunošanas ietvaros bija ne tikai jāatjauno ēka tās kādreizējā spožumā, bet arī jāpaplašina dzīvojamā telpa, izbūvējot mansarda stāvu.

Veiktais darbs: Projekta ietvaros tika izstrādāti arhitektūras un interjera dizaina risinājumi, kur katrai detaļai bija svarīgi sasaistīt mūsdienīgo ar vēsturisko, izceļot vēsturiskās ēkas aprises, izmantojot mūsdienīgus materiālus un risinājumus. Tehnisko risinājumu sarakstā tika iekļauti arī jumta pārbūves konstruktīvie risinājumi un ūdens/kanalizācijas pieslēgums centrālajiem pilsētas tīkliem.

Gala rezultāts: Ēkas pārbūves rezultāts ir vizuāli neuzkrītošs, jo vēsturiskās ēkas aprises netika mainītas, bet pārbūves rezultātā praktiski tika aizskarti visi ēkas tuvākie un tālākie kakti. Vislielākās pārvērtības piedzīvoja iekštelpas, ar eleganti minimālistisku un vēsturiski pieskaņotu interjera dizainu.


Interjera projekts dzīvoklim Rīgā

Projekta mērķis: Dzīvokļa īpašnieks izvēlējās sadarbību ar 3D AD, lai izstrādātu savam dzīvoklim tā funkcijai atbilstošu labiekārtojuma risinājumu. Šis dzīvoklis pamatā paredzēts tā īstermiņa izīrēšanas nolūkos, tādēļ tas bija jārada pietiekami uzmanību pievērsošs, taču pietiekami mājīgs, lai tajā radītu patīkamu atmosfēru. Īpašnieks vēlējās sajust to īsto dzīvokļa sajūtu caur interjera vizualizācijām, jo pašreizējā situācija nespēja radīt skaidru vīziju par to, kas šajā telpā izskatītos vislabāk. Guļamistabā bija nepieciešams liels skapis un virtuvē galda vietā tiktu paredzēta virtuves sala ar letes funkciju.

Veiktais darbs: Tika izstrādāti vairāki interjera risinājumi, ar galveno fokusu uz dzīvojamo telpu. Tās lielākais mīnuss ir fakts, ka uz visu lielo plašo telpu ir tikai viens, salīdzinoši mazs logs. Šajā gadījumā projekta risinājumā centās defektu pārvērst par efektu, padarot dzīvojamo telpu noslēgtu, un pietiekami gaišu ar visās virsmās paslēptiem apgaismas elementiem. Tādejādi telpa tiek padarīta mājīga jebkurā dienas laikā, pat ja saules gaisma nav pieejama lielā apjomā.

Gala rezultāts: Šis dzīvoklis tika veidots mazliet tumšākā skandināvu stilā ar melnām akcenta sienām un fasādēm. Ar pareizo apgaismojuma veidu un daudzumu telpa no tumšas un drūmas var pārtapt par gaišu un pavisam mājīgu. Guļamistabas melnā siena tika papildināta ar apgaismojumu un koka līstīšu elementiem, kas veidoja kalnu reljefu un radīja diženumu guļamistabai. Pati galvenā dzīvokļa telpa jeb apvienotā dzīvojamā istaba ar virtuvi un koridori viscaur vijās patīkamā un mājīgā atmosfērā. Arī šeit koks un melnā krāsa dominēja, taču atkal citā perspektīvā.

Dzīvokļa pārplānošana un interjers Liepājā

Projekta mērķis: Klients uzrunāja 3D AD ar vēlmi pārbūvēt dzīvokļa plānojumu un labiekārtot to tā, lai risinājums būtu ērts, elegants un tendēts uz īstermiņa īres tirgu, kā arī kā savs ģimenes "vasarnīcas" dzīvoklis, kur uz īsu mirkli izbēgt no ikdienas rutīnas.                                                                                                                                        

Veiktais darbs: Tika izstrādāti un piedāvāti divi plānojumi, abi veidoti atvērtā plānojuma stilā, apvienojot dzīvojamo telpu, ēdamtelpu, un virtuvi. Par galvenajiem materiāliem tika izvēlēts koks, kurš papildināts ar melnu, baltu un smilšu toņu miksējumu. Par pamata faktūru tika izvēlēta sešstūra jeb heksagona forma, kura tika intergrēta telpas sienās - flīžu un sienas krāsas veidolā.                                                                                                                   

Gala rezultāts: Interjers tika veidots skandināvu stilā, jo tas spēj būt pietiekami minimālistisks, radot patīkamu atmosfēru jebkuram ienācējam un vēlmi tajā uzturēties, jo šis dzīvoklis tiks daļēji izmantots izīrēšanai pilsētas viesiem. Projekta ietvaros tika izstrādāts gan dzīvokļa interjera projekts, gan pārplānošanas saskaņošana vietējā būvaldē.

Terases izbūves projekts 

Projekta mērķis: Īpašniekam piederošajā divstāvīgajā mansarda dzīvoklī jau gadiem ilgi regulāri tecēja jumts lietus laikā. Lai novērstu problēmu tika uzrunāts 3D AD birojs, lai izstrādātu ne tikai jumta atjaunošanas projektu, bet arī jumta pārbūvi, tajā iestradājot jumta terasi. Īpašnieka vārdiem - ja dara, tad dara kārtīgi.

Veiktais darbs: Projekta izpildi apgrūtināja ne tikai tā īpatnējais nestandarta risinājums, bet arī tas ka ēka ir novietota Rīgas vēsturskā centra robežās. Projektu veidojām un pārveidojām varākārt, to atkāŗtoti izrunājot ban ar būvvaldes komisijām, gan ar Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomi, gan ar ekspertiem, līdz panācām visām pusēm pieņemamu risinājumu.

Gala rezultāts: Projekts galā iekļāva dzīvokļa 2. stāva paplašināšanu uz pagalma pusi, izveidojot ērtu stiklotu sienu, kas var tikt atvērta, lai izveidotu lielu apvienotu telpu visā 2. stāva līmenī.

Interjera projekts privātmājai Olainē

Projekta mērķis: Esošais īpasnieks no tēva mantoja ģimenes māju, ko vēlējās atjaunot un nodot tālāk dēlam un viņa ģimenei, dzīvošanai. Ēka tika atjaunota no kores līdz pamatiem, bet vislielāko problēmu sagādāja īpatnējās dzīvojamās telpas un mazās vannas istabas iekārtošana. Tika piesaistīta 3D AD komanda izstrādāt interjera dizaina risinājumus tieši šīm divām telpām.

Veiktais darbs: Īsā termiņā tika izstrādāti un pārstrādāti vairāki varianti abām telpām, līdz panācām klientam apmierinošu plānojumu. Vislielākās problēmas sagādāja tieši dzīvojamā istaba, jo, lai tajā paredzētu visas klienta vēlmes, vienmēr nācās upurēt telpu uz citu vēlmju rēķina.

Gala rezultāts: Tika veiksmīgi izpildīti abu telpu plānojumi. Dzīvojamajā telpā sanāca iekļaut gan plašu virtuves zonu, gan ergonomisku ēdamzonu un ērtu dzīvojamo zonu pat ar to visu, ka tai cauri ved piekļuve guļamzonai. Tā pat vannas istaba, lai gan maza un nedod vaļu lielām izpausmēm, tajā ir pietiekami daudz vietas, lai iekļautu visu ko klients vēlējās, vienlaikus to padarot par vizuālu ēkas akcentu.