BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Bieži konsultācijās ar klientiem atkārtojas līdzīgi jautājumi un problēmas. Tāpēc, visbiežāk apspreistos jautājumus un atbildes esam apkopojuši šajā lapā, lai jūs varat rast atbildes, vai lielāku skaidrību, pirms mēs uzsākam sarunu tieši par jūsu ieceri:

  • Kāpēc Jūs sauc par 3D-AD ?

3D - Arhitektūra Dizains - Visi risinājumi tiek veidoti 3D vidē, kas palīdz Jums kā pasūtītājam pārliecināties par gala rezultātu pirms esat ieguldījis savus līdzekļus materiālos un darbaspēkā.


  • Vai man vajag projektu - kāpēc man vajag projektu?

Pat nezinot jūsu vēlmes, ja vien jūs vēlaties kaut ko būvēt, varu teikt gandrīz noteikti - jā, jums ir nepieciešams projekts (ar konkrētiem retiem izņēmumiem). Par to kāpēc tas nepieciešams, var raudzīties šādi - Lai gan dzīvē būvnieks, vai jūs pats zināt kā nodrošināt, lai būve ir droša un kvalitatīvi uzbūvēta, tas nenozīmē ka tā atbildīs normatīvajiem aktiem (kā, piemēram, ugunsdrošība vai vietējās pašvaldības apbūves noteikumi). Tāpēc, lai Latvijā varētu nodarboties ar būvniecību, nepieciešama būvatļauja. Bez būvatļaujas ēku nevarēs nodot ekspluatācijā, un tā skaitīsies nelegāla būvniecība. Ja šādu būvniecību konstatēs vietējā būvvalde, tad jums var uzlikt sodu, vai pat pieprasīt, lai ēka, vai tās daļa, tiek nojaukta, ja tā pārkāpj normatīvu prasības. Ar projektu jūs apliecinat, ka ēka ir plānota atbilstoši likumā un normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, un jūsu iecere ir tiesīga saņemt būvatļauju.


  • Cik maksā projekts un kas tajā ir iekļauts?

Gan cena, gan projekta sastāvs ļoti atkarīgs no paredzēto būvdarbu apjoma un veida. Vairāk informācijas variet lasīt mūsu mājaslapas sadaļā "Izmaksas".


  • Es nopirku tipveida projektu, vai man vēl kas vajadzīgs?

Ļoti atkarīgs no tā, kas ietilpst nopirktā projekta detalizācijā un kur šo māju plānojat realizēt. Projekts nepieciešams, lai to saskaņotu būvvaldē un iegūtu būvatļauju. Būvvaldei ir konkrētas prasības projekta akceptēšanai, kas sevī ietver arhitektūras risinājumus, energoefektivitātes sertifikātu, topogrāfiju, ģeoloģiju, būvkonstrukciju risinājumus, un (atkarībā no situācijas) ārējo tīklu pieslēgumu risinājumus, kā arī atbilstoši speciālisti, kas apliecinās šīs sadaļas būvvaldē kā atbilstošas likumu un normatīvu prasībām. Ja šīs visas lietas ir ietvertas jūsu iegādātajā projektā, tad ļoti iespējams, ka neko vairāk nevajag.


  • Vai jūs varat palīdzēt legalizēt to ko esam jau uzbūvējuši?

Jā varam, bet legalizēt var tikai to kas atbilst likumu un normatīvo aktu prasībām. Tāpēc šādos gadījumos pastāv iespēja, ka, legalizēšanas procesa rezultātā, nāksies veikt kādus pārbūves darbus. Bet, lai pateiktu ko vairāk, būs nepieciešama jau personīga saruna par jūsu ieceri. 


  • Vai tā ir problēma, ka projekts ir bāzēts vai nāk no ārzemēm? 

Nav problēmas, tikai risinājumi! Mēs esam gatavi izstradāt projektus pielāgojot prasībām ārzemēs, kā arī pielāgot ārzemju projektu Latvijas likumdošanai, lai to varētu īstenot Latvijā. Ir darīti abi! Bet, lai pateiktu ko vairāk, būs nepieciešama jau personīga saruna par Jūsu ieceri.


  • Vai es drīkstu būvēt bez projekta? Vai projektēt vienlaicīgi būvējot?

Latvijā likums nosaka tikai vienu pareizu kārtību - projektē vispirms, saskaņo pilnu ieceri būvvaldē, un tikai tad uzsāc būvdarbus. Bez projekta drīkst veikt tikai vizuālus renovācijas darbus, iekšējo tīklu izstrādi. Visiem pārējiem darbiem nepieciešama būvatļauja, un projekts, lai to saņemtu.


  • Kādus pakalpojumus Jūs piedāvājat?

Arhitektūra, interjera dizains, un visi ar to saistošie projektēšanas pakalpojumi. Novedīsim jūsu ieceri no skices līdz ekspluatācijai.

  • Kurš tieši strādās ar mani pie mana projekta? 

Atkarībā no jūsu projekta sarežģītības un tehniskā uzdevuma mēs izvērtēsim kurš no mūsu speciālistiem būs vislabāk piemērotais specialists priekš jūsu projekta īstenošanas, un nodosim tā detalizēšanu un komunikāciju atbilstošajam speciālistam. Bet, papildus tam, visus projektus uzrauga un vada mūsu galvenais arhitekts, kura kontaktinformācija ir pieejama katram mūsu klientam, un tie ir laipni lūgti sazināties ar viņu jebkurā laikā, lai pārrunātu jebkādas neskaidrības par projekta izstrādi. Arhitekts piedalāš visās galvenajās sapulcēs, un katru nedēļu pārskata veikto darbu, lai izķertu visas potenciālās problēmas.


  • Ko es iegūšu izvēloties Jūsu pakalpojumus?

Jūs iegūsiet kvalitatīvu un profesionālu komandu, kas nodrošinās, ka jūsu vēlmes tiek uzliktas uz papīra tā, lai būvvalde var izsniegt jums būvatļauju, būvnieks saprot, kas jābūvē, un būvi var nodot ekspluatācijā. Mēs nodrošinām pilnu projektēsanas pakalpojumu klāstu, no pirmās skices līdz ieceres realizēšanai dabā.


  • Ko darīt, ja neesmu pārliecināts, ko vēlos? 

Šādā gadījumā uzaicinu Jūs uz sarunu. Saprotams, ka būvniecība ir liels laika un emocionālais ieguldījums jebkuram, un mēs esam šeit, lai Jums palīdzētu saprast no kura gala sākt, un ko sagaidīt no procesa. Pēc šīs saruns Jūs būsiet labākā sapratnē par savām vēlmēm un iespējam.


  • Cik bieži jūs apmeklējat plānotās būvniecības vietu, kamēr tiek veikts projekts? 

Atkarīgs no projekta un klienta vēlmēm. Mēs izpildām likumā noteiktās prasības, bet ja ir iemesls vai lūgums būvlaukumā ierasties biežak, to organizējam atbilstoši situācijai un iespējām.


  • Cik ilgi parasti nepieciešams, lai saņemtu būvēšanas atļauju? 

No viena mēneša līdz gadam vai vairāk. Viss atkarīgs no tā ko vēlaties būvēt, un cik sarežģīts plānotais apjoms. Vienkāršota dzīvokļa pārbūve prasa aptuveni mēnesi; ēkas līdz 25 m2: 2-4 mēneši; privātmāja (jaunbūve, pārbūve, piebūve, palīgēka): 4-8 mēneši; jebkas lielāks: 8 mēneši un uz augšu. Bet, lai pateiktu ko vairāk, būs nepieciešama jau personīga saruna par jūsu ieceri.


  • Vai jūs pieprasāt kādus avansa maksājumus?  

Jā. Projekta izstrāde, pat ja strādājam tikai līdz interjera koncepcijai vai ēkas plānojuma un fasāžu izstrādei - tas prasa darbu un ieguldījumu no mūsu puses. Mums ir svarīgi, ka Jūs esat gatavi ieguldīties šajā procesā tik pat cik mēs, tāpēc uzskatām, ka tas ir godīgi pret Jums un mums, ka pirms darbu uzsākšanas tiek veikta daļa no projekta apmaksas.


  • Kādas iestādes ir saistītas ar mana projekta apstiprināšanu?

Atkarīgs no reģiona, kur vēlaties būvēt. Lauku rajonos tā var būt viena līdz divām iestādēm, kamēr Rīgas centrā tās var būt pat 25 dažādas iestādes. Bet precīzi uz šo jautājumu var atbildēt tikai pēc minimālā projekta iesniegšanas būvvaldē. Mēs neesam tiesīgi atbildēt viņu vietā.


  • Kas notiek mūsu sākotnējās tikšanās laikā? 

Pirmā tikšanās reize ir, lai abas puses varetu iepazīt viens otru un saprast vai mums ir kopīga valoda. Mēs apspriežam jūsu vēlamo ieceri, tās personīgos un likumīgos aspektus, būvniecības un projeketēšanas budžetu, un no tā izrietot saprotam vai mēs esam saderīgi savstarpējai sadarbībai.