Papeļu iela, Ikšķile

Privātmājas interjers

Projekta mērķis: Līdz šim māja vienmēr ir kalpojusi kā vasaras māja, kurā sanāk kopā vairākas ģimenes, taču tagad īpašniece vēlējās to pārvērst par ērtu ģimenes māju sev ar vīru, trīs bērniem un savai mammai. Ēkas pirmajā stāvā bija jāatrod telpa vecmāmiņas apartamentiem, kuros ietilpst guļamistaba, vannas istaba un virtuves zona ar dzīvojamo telpu. Tā pat arī ieejas mezgla zona, kurā novietot  āra drēbes un apavus, liela atpūtas telpa, pirts telpa un neapsildāma noliktavas telpa. Pirmais un otrais stāvs paredzēts pārējiem ģimenes locekļiem, kur otrajā stāvā būtu galvenā dzīvojamā istaba ar virtuvi, vecāku guļamistaba ar atsevišķu vannas istabu, biroja telpu un telpa kurā novietot sadzīves lietas kā veļas mašīnu, putekļusūcēju u.c. Un trešais stāvs būtu bērnu guļamistabām.

Veiktais darbs: Tā kā projektā lielākā daļa mēbeļu bija jau esošas ulmaņa laika masīvkoka mēbeles, bija nepieciešams tās visas veiksmīgi integrēt interjerā. Taču lai atsvaidzinātu pašu iekštelpu sajūtu, interjers kopumā tika veidos ar nelielu modernu piesitienu, izmantojot dažādus sienas apdares materiālus, iebūvētus skapjus un jaunu virtuves iekārtu, kas labi iederētos interjerā. Bērnistabās tika radīts moderns, vēlmēm un vajadzībām atbilstošs interjers mīļāko krāsu gammu ietvaros.

Gala rezultāts: Izveidojot dažādus variantus ar plānojumiem, materiālu salikumiem un mēbeļu izvēli, tika radīts funkcionāls, estētisks un modernizēts interjers ģimenei. Gandrīz katrā no telpām parādās kāda no esošajām mēbelēm, gleznām vai citiem mākslas darbiem, kuri nes sev līdzi senu stāstu. Taču jaunā interjera ietvaros tie piedzīvos jaunu pieredzi un radīs atkal jaunus stāstus un atmiņas.