Sīpeles iela, Mārupe

Ģimenes mājas interjera dizains

Projekta mērķis: Projektējot interjeru pasūtītājam bija svarīgas trīs galvenās lietas - kafijas baudīšanas rīta saullēktā uz balkona, atsegtas jumta koka konstrukcijas galvenajā dzīvojamā istabā apvienojumā ar virtuvi un gaiša, dabīgā apgaismojuma pildīta dzīvojamā telpa visas dienas garumā. Kopumā ēkas pirmajā stāvā bija paredzēta dzīvojamā telpa apvienota ar virtuvi, plašs gaitenis ar stilistisku kāpņu risinājumu, ieejams skapis, sanmezgls, tehniskā telpa, sporta zāle un TV istaba. Taču ēkas otrais stāvs paredzēts guļamistabu izvietošanai un sanmezgliem. 

Veiktais darbs: Tika izveidoti dažādi varianti gan telpu plānojumam, krāsu kombinācijām un mēbeļu piedāvājumam, lai maksimāli radītu mājīgu un siltu vidi. Tā kā atsegtās jumta un balstošās konstrukcijas ir no koka, tad šis koka motīvs tika ņemts par pamatu arī dažādu virsmu un apdares materiālu izvēlē. Telpas tika veidotas gaišā krāsā, lai vizuāli paplašinātu telpas un dotu tām papildus gaismas izplešanās vietu.

Gala rezultāts: Galvenais akcents ir vērsts uz dzīvojamo istabu apvienojumā ar ēdamzonu un virtuvi paverot ievērojamu skatu uz jumta koka konstrukcijām, kas tika izmantotas gaismas ķermeņu vienmērīgais izvietošanai pa telpu. Koridorī tika izveidots moderns kāpņu risinājums ar metāla margām kas stiepjās līdz pat griestiem, un to viducī izvietots gaismas objekts, kas ne tikai dot gaismu, bet arī vizuāli akcentē kāpņu formu. 2.stāva telpām arī ir daļēji atsegtas jumta konstrukcijas, kas dod vienotības sajūtu ar ēkas 1.stāvu. Slīpie griesti dot telpā lielāku dinamiku, un jumta logi lielāku apgaismojuma devu dienas gaišajās stundās. Kopumā radīts skandināvu stilam pietuvināts interjers materiālu un krāsu izvēlē, kas rada estētisku un tīru sajūtu.