Mazrijnieki, Limbažu novads

Dzīvojamās istabas un virtuves interjera dizains

Projekta mērķis: Pasūtītāja ar vīru esošas mājas renovācijas laikā atdūrās pret problēmu virtuves zonā ar dzīvojamo istabu. Nebija zināma skaidra vīzija, kas tieši šajā telpā iederētos un būtu funkcionāls. Bija zināmas krāsu gammas virtuvei un aptuvenais virtuves izvietojums, taču bija vēlme to papildināt ar šauru virtuves salu un lielāka izmēra esošu ēdamgaldu. Dzīvojamai zonai bija zināms tikai tas, ka vajag mīkstās mēbeles, TV un kafijas galdiņu. 

Veiktais darbs: Tā kā virtuves zonā bija jāietilpst esoām masīvkoka galdam un salai, taču tā, lai tas neradītu saspiestu atmosfēru, tika piedāvāts variants, kurā virtuves sala pārtop par daudzfunkcionālu mēbeli ar sēžamzonas pievienošanu tai no otras puses. Dzīvojamai zonai turpinot franču country stilu tika izvēlētas gaišas mēbeles, kuras papildina smaragdzaļās virtuves interjeru, un vienlaicīgi atdala zonas ar dažāda apgaismojuma izvēli un individuāli projektētu skapja sekcijas apjomu, uz kura novietot TV. 

Gala rezultāts: Telpā ir izvēlēti dažādi elementi kas telpu vieno, jo tā tomēr ir atvērta tipa telpa - pārseguma sijas, smaragdzaļā krāsa, gaišā mīksto mēbeļu apdare, un augstie griesti. Taču katra no telpas zonām ļoti spilgti parāda arī dalījumu, vienā telpas daļā izvēloties praktiskāku, vieglāk tīrāmu apgaismojumu un žalūzijas, taču otrā telpas pusē izvēloties pītu, nokarenu apgaismojumu un garos aizkarus. Kopumā telpa rada harmonisku atmosfēru un nerada saspiestības sajūtu.