Lāčplēša iela, Rīga

Dzīvokļa pārbūve un jumta terases izbūve

Projekta mērķis: Īpašniekam piederošajā divstāvīgajā mansarda dzīvoklī jau gadiem ilgi regulāri tecēja jumts lietus laikā. Lai novērstu problēmu tika uzrunāts 3D AD birojs, lai izstrādātu ne tikai jumta atjaunošanas projektu, bet arī jumta pārbūvi, tajā iestrādājot jumta terasi. Īpašnieka vārdiem - ja dara, tad dara kārtīgi.

Veiktais darbs: Projekta izpildi apgrūtināja ne tikai tā īpatnējais nestandarta risinājums, bet arī tas ka ēka ir novietota Rīgas vēsturskā centra robežās, un ir uzskatāma par ļoti vērtīgu vēsturisku ēku, ko projektējis vietēji nacionāli slavenais arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Projektu veidojām un pārveidojām varākārt, to atkārtoti izrunājot gan ar būvvaldes komisijām, gan ar Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomi, gan ar ekspertiem, līdz panācām visām pusēm pieņemamu risinājumu.

Gala rezultāts: Projekts galā iekļāva dzīvokļa 2. stāva paplašināšanu uz pagalma pusi, izveidojot ērtu stiklotu sienu, kas var tikt atvērta, lai izveidotu lielu apvienotu telpu visā 2. stāva līmenī.