Brīvības iela, Rīga

Dzīvokļa interjera dizains

Projekta mērķis: Dzīvokļa īpašnieks izvēlējās sadarbību ar 3D AD, lai izstrādātu savam dzīvoklim tā funkcijai atbilstošu labiekārtojuma risinājumu. Šis dzīvoklis pamatā paredzēts īstermiņa izīrēšanas nolūkos, tādēļ tas bija jārada pietiekami uzmanību pievērsošs un vienlaicīgi pietiekami mājīgs, lai tajā radītu patīkamu atmosfēru. Īpašnieks vēlējās sajust to īsto dzīvokļa sajūtu caur interjera vizualizācijām, jo pašreizējā situācija nespēja radīt skaidru vīziju par to, kas šajā telpā izskatītos vislabāk. Guļamistabā bija nepieciešams liels skapis un virtuvē galda vietā tiktu paredzēta virtuves sala ar letes funkciju.

Veiktais darbs: Tika izstrādāti vairāki interjera risinājumi, ar galveno fokusu uz dzīvojamo telpu. Tās lielākais mīnuss ir fakts, ka uz visu lielo plašo telpu ir tikai viens, salīdzinoši mazs logs. Šajā gadījumā projekta risinājumā centās defektu pārvērst par efektu, padarot dzīvojamo telpu noslēgtu, un pietiekami gaišu ar visās virsmās paslēptiem apgaismas elementiem. Tādejādi telpa tiek padarīta mājīga jebkurā dienas laikā, pat ja saules gaisma nav pieejama lielā apjomā.

Gala rezultāts: Šis dzīvoklis tika veidots mazliet tumšākā skandināvu stilā ar melnām akcenta sienām un fasādēm. Ar pareizo apgaismojuma veidu un daudzumu telpa no tumšas un drūmas var pārtapt par gaišu un pavisam mājīgu. Guļamistabas melnā siena tika papildināta ar apgaismojumu un koka līstīšu elementiem, kas veidoja kalnu reljefu un radīja diženumu guļamistabai. Pati galvenā dzīvokļa telpa jeb apvienotā dzīvojamā istaba ar virtuvi un koridori viscaur vijās patīkamā un mājīgā atmosfērā. Arī šeit koks un melnā krāsa dominēja, taču atkal citā perspektīvā.